A NAGÉV Csoport a tűzihorganyzás egyik meghatározó hazai szereplője, 100%-ban magyar tulajdonú, több évtizedes tapasztalata és páratlan üzemmérete teszi kiemelkedővé a magyar piacon. Ha időtálló, környezetbarát és gazdaságos megoldásokra van szükség, a NAGÉV Csoport az ország két különböző pontján áll ügyfelei rendelkezésére: a Hajdú-Bihar megyei Tiszacsegén található telephelye Kelet-Magyarország horganyzó bázisa, a Pest megyei Ócsán található létesítménye pedig az ország legnagyobb és legmodernebb tűzihorganyzó üzeme.
Tűzihorganyzás: évtizedekre szóló befektetés
Csúcstechnológiával felszerelt üzemeinkben az acélszerkezetek, valamint kisebb méretű acéláruk több évtizedre szóló felületvédelmét biztosítjuk. Horganyzás során a megfelelően előkészített termékek korrózió elleni védelme 40-50 évre szól, azonban még megnövekedett korróziós terhelések estében is legalább 30 évre biztosíthatja a védelmet. Továbbá az országban egyedülálló módon kínáljuk passziválás szolgáltatásunkat a már horganyzott termékek fehérrozsda elleni védelme érdekében.
NAGÉV = profizmus, kiszámíthatóság, környezettudatosság
A NAGÉV CINK Kft. úgynevezett zéró hulladék technológiával dolgozik, vagyis valamennyi elhasznált anyag és keletkező melléktermék újrahasznosítható. Az acélszerkezetek felületének vegyi előkezelése zárt térben történik, a horganyfürdő pedig nagy teljesítményű elszívókámzsával fedett. Ennek köszönhetően a környezetbe tisztított levegő kerül, amelyből minden károsanyagot kiszűrünk.
A tűzihorganyzás leggyakoribb felhasználási területei:
- autópályák szalagkorlátjai;
- táblatartók;
- hidak kiegészítőinek acélszerkezetei;
- közterületen levő utcabútorok;
- villamosipari lámpa- és vezetékoszlopok;
- korlátok;
- lépcsőfeljárók;
- gépészeti és épület-acélszerkezetek;
- utánfutók;
- alvázak;
- mezőgazdasági épületek és gépek.
3 érv, hogy miért érdemes a tűzihorganyzás mellett dönteni:
1. Hatékony védelem kívül-belül
Tűzihorganyzás során a 450 °C-os fémolvadékba merülő acél terméken lejátszódó termodiffúziónak köszönhetően erős, kohéziós kötésű bevonat alakul ki az acél alapfém felületén. A tűzihorganyzás egyik legfőbb előnye más felületkezelési eljárással, például a festéssel szemben, hogy a szerkezetek horganykádba történő mártásakor azok nehezen hozzáférhető (belső) részein is horganybevonat képződik. Ezáltal az acélszerkezetek teljes felületén biztosítható a hatékony korrózióvédelem.
2. Évtizedekre szóló befektetés
A tűzihorganyzás az egyedüli olyan felületvédelmi eljárás, mely egy egyszeri díj megfizetése mellett legalább 30 évre nyújt korrózió elleni védelmet. Ezáltal az épületszerkezetek, vasszerkezetek évtizedeken keresztül gondozásmentesek maradnak, nem szükséges néhány év után felújítani őket.
3. A legzöldebb korrózióvédelem
Tűzihorganyzás során – más felületvédelmi eljárásokkal, például a festéssel szemben – kizárólag olyan anyag kerül felhasználásra, amely a természetben megtalálható. Hiszen, ha magára a horganyra, vagyis a cink fémre gondolunk, az megtalálható különböző természetes sókban, valamint a talajban is ionos formában; a cink nélkülözhetetlen az élő szervezeteknek. A tűzihorgany bevonat teljes mértékben természetes, vegyi anyagoktól mentes. Előnye továbbá, hogy a tűzihorganyzott szerkezetekről esővíz vagy tűzvész hatására, illetve mechanikai behatás következményeként sem válik le a bevonat, biztosítva így a hosszantartó védelmet.
A tűzihorganyzás további előnye, hogy a horganybevonattal ellátott szerkezetek 100%-ban újrahasznosíthatók anélkül, hogy előtte bármiféle vegyi eljárást kellene alkalmazni. Újrahasznosításuk során nem keletkezik károsanyag és nem marad vissza olyan más egyéb (vegyi) anyag, melynek ártalmatlanításáról, megsemmisítéséről különleges eljárás keretében kellene gondoskodni.
+ 1: Tűzben edzett védelem
A tűzihorganyzás kiemelkedő előnye továbbá, hogy a bevont acélszerkezetek felülete nem gyúlékony, így egy nem várt tűzesetben sem bocsátanak ki az emberi szervezet vagy az élővilág számára mérgező anyagokat, gázokat. Ennek a tulajdonságának köszönhetően egy esetleges tűzeset során a tartószerkezetek hosszabb ideig megőrzik stabilitásukat, így több idő áll rendelkezésre ahhoz, hogy a mentési munkálatokat elvégezzék.